5.0SMDJ20CA/TR13
Mfr.Part #
5.0SMDJ20CA/TR13
Manufacturer
YAGEO
Description
5.0SMDJ, DO-214AB, 20V, 32.4V, R
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
32.4V
Termination Style :
SMD/SMT
Operating Supply Voltage :
20 V
Reach Compliance Code :
Compliant
Product Category :
ESD Suppressors / TVS Diodes
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Packaging :
MouseReel
Bidirectional Channels :
1
Number of Channels :
1 Channel
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Type :
Zener
Clamping Voltage :
32.4 V
Working Voltage :
20 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Polarity :
Bidirectional
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Capacitance @ Frequency :
Series :
5.0SMDJ
Diode Type :
TRANS VOLTAGE SUPPRESSOR DIODE
Breakdown Voltage :
22.2 V
Package / Case :
Product Status :
Active
RoHS :
Details
Product Type :
TVS Diodes
Package :
Tape and Reel (TR)
Power Line Protection :
No
Mounting Type :
Surface Mount
Brand :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V