5.0SMDJ11CA-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
5.0SMDJ11CA-H
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
DO-214AB, SMC
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 11VWM 18.2VC DO214AB
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
Power Line Protection :
No
Type :
Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
18.2V
Mounting Type :
Surface Mount
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ
Series :
5.0SMDJ
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min) :
12.2V
Bidirectional Channels :
1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
11V
Applications :
Telecom
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power - Peak Pulse :
5000W 5kW
Current - Peak Pulse (10/1000μs) :
274.8A