4MA074250Z3AACUGI
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4MA074250Z3AACUGI
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 74.2500MHZ LVPECL
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Output :
LVPECL
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Supply :
3.3V
Function :
Enable/Disable
Current - Supply (Max) :
100mA Typ
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
74.25MHz
Series :
4mA
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Base Resonator :
MEMS
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Type :
XO (Standard)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm