4MA050000Z4BACUGI8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4MA050000Z4BACUGI8
Manufacturer
Intersil (Renesas Electronics Corporation)
Package / Case
6-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
MEMS OSC XO 50.0000MHZ LVDS SMD
Manufacturer :
Product Category :
Oscillators
Current - Supply (Max) :
100mA Typ
Voltage - Supply :
2.5V
Function :
Enable/Disable
Series :
4mA
Frequency :
50MHz
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
3 (168 Hours)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Base Resonator :
MEMS
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
XO (Standard)
Frequency Stability :
±50ppm
Size / Dimension :
0.276Lx0.197W 7.00mmx5.00mm
Output :
LVDS
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Height Seated (Max) :
0.035 0.90mm