4HF106250Z4BACTGI
Mfr.Part #
4HF106250Z4BACTGI
Package / Case
6-SMD, No Lead
Description
MEMS OSC XO 106.2500MHZ LVDS SMD
Supply Voltage :
2.5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Base Resonator :
MEMS
Physical Dimension :
5.0mm x 3.2mm x 0.9mm
Operating Temperature (Max) :
85°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
6-SMD, No Lead
Supply Voltage-Max (Vsup) :
2.625V
Output Load :
2 pF
Oscillator Type :
LVDS
Mounting Type :
Surface Mount
Ratings :
Operating Temperature (Min) :
-40°C
Frequency Adjustment-Mechanical :
No
Type :
XO (Standard)
Size / Dimension :
0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability :
50%
Frequency :
106.25MHz
Symmetry-Max :
52/48%
Voltage - Supply :
2.5V
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
yes
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2.375V
Reach Compliance Code :
Compliant
Additional Feature :
ENABLE/DISABLE FUNCTION; COMPLEMENTARY OUTPUT; TR
Operating Frequency :
106.25MHz
Current - Supply (Max) :
Output :
LVDS
Height - Seated (Max) :
0.035 (0.90mm)