4AEJBW5450A3MJ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4AEJBW5450A3MJ
Manufacturer
KEMET
Description
45 700V
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Film Capacitors
Dielectric :
PP
Product Length (mm) :
57.5
Construction :
Plastic Rectangular Can
Mounting :
Through Hole
Lead Diameter (mm) :
1.2
Maximum Operating Temperature (°C) :
105
Capacitance Value :
45uF
ESR (Ohm) :
Termination Style :
PC Pin
Minimum Operating Temperature (°C) :
-40
Product Depth (mm) :
30
Terminal Pitch (mm) :
52.5
Type :
Power Film
ECCN (US) :
EAR99
Lead Length (mm) :
6
Product Height (mm) :
45
Size (mm) :
57.5 X 30 X 45
Voltage :
700VDC
Seated Plane Height (mm) :
45
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Bulk
Tolerance :
5%
Datasheets
4AEJBW5450A3MJ
Introducing Film Capacitors KEMET 4AEJBW5450A3MJ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Power Film, Voltage:700VDC, 4AEJBW5450A3MJ pinout, 4AEJBW5450A3MJ datasheet PDF, 4AEJBW5450A3MJ amp .Beyond Film Capacitors KEMET 4AEJBW5450A3MJ ,we also offer ECH-U1C103JX5, ECH-U1C472GX5, ECH-U1H103JX5, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.