4922R-391J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4922R-391J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 390NH 6.25A 9.5MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Radiation Hardening :
No
Inductance :
390nH
Length :
13.208mm
Height :
5.84mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Termination :
SMD/SMT
Material - Core :
Ferrite
Min Operating Temperature :
-55°C
Current - Saturation :
6.25A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Wirewound
Published :
Depth :
6.35mm
Inductance Frequency - Test :
1kHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max DC Current :
6.25A
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Test Frequency :
1kHz
DC Resistance (DCR) :
9.5mOhm Max
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
2-SMD
Current Rating (Amps) :
6.25A
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Current Rating :
6.25A
Mount :
Surface Mount
Shielding :
Unshielded
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Width :
6.35mm
Tolerance :
±5%
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
45 Weeks
Series :
4922R
Datasheets
4922R-391J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD