4922-821J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4922-821J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
JESD-609 Code :
e0
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Package / Case :
2-SMD
Depth :
6.35mm
Number of Pins :
2
Construction :
Epoxy Molded
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
820nH
Mounting Type :
Surface Mount
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Current Rating :
5.6A
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Shielding :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.520Lx0.250W 13.21mmx6.35mm
Pbfree Code :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Test Frequency :
1kHz
Number of Terminations :
2
Height :
5.84mm
Factory Lead Time :
45 Weeks
Terminal Placement :
DUAL ENDED
DC Resistance (DCR) :
12mOhm Max
Radiation Hardening :
Packing Method :
TR
Number of Functions :
1
Max DC Current :
5.6A
Height Seated (Max) :
0.230 5.84mm
Type :
Wirewound
Material - Core :
Ferrite
Series :
Mount :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn63Pb37)
Datasheets
4922-821J
4922-821J datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD