4787PAX1R03937
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4787PAX1R03937
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
GK,NICU,PTAFG,PU,V0,DSH .200X.25
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Product Status :
Active
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F (23°C)
Shelf Life Start :
Shelf Life :
12 Months
Brand :
Shape :
D-Shape
Series :
EcoTemp? 85 X1R
Product Category :
Material :
Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU)
Plating - Thickness :
Attachment Method :
Adhesive
Type :
Fabric Over Foam
Packaging :
Bulk
RoHS :
Details
Height :
0.200" (5.08mm)
Length :
39.370" (1.00m)
Plating :
Width :
0.250" (6.35mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Package :
Bulk
Datasheets
4787PAX1R03937
Fabric Over Foam 0.250" (6.35mm) 39.370" (1.00m) 0.200" (5.08mm) EcoTemp? 85 X1R Polyurethane Foam, Nickel-Copper Taffeta (NI/CU) D-Shape -40°C ~ 85°C -
4787PAX1R03937 Overview
4787PAX1R03937 Features
Fabric Over Foam
Bulk is used
EcoTemp? 85 X1R series
4787PAX1R03937 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4787PAX1R03937 RFI and EMI Contacts applications.
  • LoT applications
  • Power Amplifier
  • Low Noise Amplifier
  • Power management
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
  • Industrial Logger
  • LED Lighting
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM