471KD14-TB
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
471KD14-TB
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Disc 14mm
Datasheet
Download
Description
MOV DISC 14MM,470V10% 4.5KA, BOX
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Surge Energy Rating :
118 J
Capacitance @ Frequency :
430 pF @ 1 kHz
Type :
Metal Oxide Varistors
Features :
Clamping Voltage :
775 V
Product Category :
Varistors
Width :
5.8 mm
Energy :
118J
Maximum AC Volts :
300 V
Mounting Type :
Through Hole
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
RoHS :
Details
Maximum DC Volts :
385 V
Diameter :
14 mm
Number of Circuits :
1
Product :
MOV
Tolerance :
10 %
Varistor Voltage (Typ) :
470 V
Peak Surge Current :
4.5 kA
Current - Surge :
4.5 kA
Product Status :
Active
Package :
Box
Packaging :
Bulk
Maximum Operating Temperature :
+ 105 C
Brand :
Termination Style :
Radial
Package / Case :
Disc 14mm
Varistor Voltage :
470 V
Varistor Voltage (Min) :
423 V
Mounting Style :
Through Hole
Lead Spacing :
7.5 mm
Series :
14D
Subcategory :
Varistors
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (TA)
Capacitance :
430 pF
Varistor Voltage (Max) :
517 V
Datasheets
471KD14-TB
Introducing YAGEO 471KD14-TB from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:Metal Oxide Varistors, Mounting Type:Through Hole, Package / Case:Disc 14mm, Operating Temperature:-40°C ~ 105°C (TA), 471KD14-TB pinout, 471KD14-TB datasheet PDF, 471KD14-TB amp .Beyond YAGEO 471KD14-TB ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.