4650-1032-B-12
- Mfr.Part #
- 4650-1032-B-12
- Manufacturer
- RAF
- Description
- HEX MALE-FEMALE STANDOFFCLEAR ZI
- Manufacturer :
- RAF
- Product Category :
- Product Status :
- Active
- Diameter - Inside :
- Diameter - Outside :
- 0.375 (9.53mm) Hex
- Material :
- Brass
- Color :
- Clear
- Threaded/Unthreaded :
- Threaded
- Package :
- Bulk
- Type :
- Hex Standoff
- Length - Overall :
- 2.625 (66.68mm)
- Features :
- Series :
- Screw, Thread Size :
- #10-32
- Between Board Height :
- 0.594 (15.08mm)
- Weight :
- Plating :
- Zinc, Clear Chromate
- Gender :
- Male, Female
- Datasheets
- 4650-1032-B-12
4650-1032-B-12 datasheet pdf and Unclassified product details from RAF stock available at
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Manufacturer related products
Catalog related products
Related products
| Part | Manufacturer | Stock | Description |
|---|---|---|---|
| 4650 | RAF | 289 | FIXED IND 620UH 160MA 15 OHM TH |
| 4650-0-00-15-00-00-03-0 | RAF | 21,848 | CONN PC PIN CIRC |
| 4650-0-00-80-00-00-03-0 | RAF | 2,342 | CONN PC PIN CIRC |
| 4650-1032-SS-20 | RAF | 13,719 | HEX MALE-FEMALE STANDOFFPASSIVAT |
| 4650-12-0 | RAF | 31,107 | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12" |
| 4650-12-2 | RAF | 15,027 | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 12" |
| 4650-24-0 | RAF | 20,525 | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24" |
| 4650-24-2 | RAF | 27 | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 24" |
| 4650-36-0 | RAF | 119 | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36" |
| 4650-36-2 | RAF | 124 | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 36" |
| 4650-48-0 | RAF | 11,252 | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48" |
| 4650-48-2 | RAF | 17,132 | TEST LEAD BANANA TO GRABBER 48" |