4609PA22101800
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4609PA22101800
Manufacturer
Laird - Performance Materials
Description
GSKT FAB/FOAM 10.16X457.2MM DSHP
Manufacturer :
Laird - Performance Materials
Product Category :
RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
Min Operating Temperature :
-40°C
Shape :
D-Shape
Shelf Life :
12 Months
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Storage/Refrigeration Temperature :
73°F 23°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Fabric Over Foam
Series :
221 FOF
Length :
18.000 457.20mm
Attachment Method :
Adhesive
Published :
Height :
0.181 4.60mm
Thickness :
4.572mm
Max Operating Temperature :
158°C
Factory Lead Time :
3 Weeks
Width :
0.402 10.20mm
Datasheets
4609PA22101800
Laird - Performance Materials 4609PA22101800
Fabric Over Foam 0.402 10.20mm 18.000 457.20mm 0.181 4.60mm 221 FOF 4.572mm D-Shape
4609PA22101800 Overview
4609PA22101800 Features
Fabric Over Foam
221 FOF series
4609PA22101800 Applications
There are a lot of Laird Technologies EMI
4609PA22101800 RFI and EMI Contacts applications.
  • Receive
  • Switch
  • LoT applications
  • Power Amplifier
  • Low Noise Amplifier
  • Power management
  • Internet of Things
  • Secure Payment
  • Home and Security
  • Health and Fitness
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CONN EMI GASKET BLUE
    CONN SHIELDING FOR DB15
    FILTER BLOCK 9 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 15 POS D-SUB
    FILTER BLOCK 25 POS D-SUB
Catalog related products
  • TE Connectivity AMP Connectors
    SPRING FINGER 1.2H
  • Harwin
    RFI SHIELD CLIP MINI TIN SMD
  • Harwin
    SMT RFI CLIP 1900/TR (T&R)
    RFI SHIELD CLIP MICRO TIN SMD
    PRE-LOADED SPRING FINGER 2.15MM