4609H-701-101/470L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4609H-701-101/470L
Manufacturer
Bourns, Inc.
Package / Case
9-SIP
Datasheet
Download
Description
FILTER RC 100 OHM/47PF TH
Manufacturer :
Bourns, Inc.
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.902Lx0.150W 22.91mmx3.81mm
Capacitance Negative Tolerance :
20%
Surface Mount :
No
Base Part Number :
4609H
Published :
Values :
R = 100 Ω, C = 47pF
Capacitance Positive Tolerance :
20%
Resistance :
100Ohm
Terminal Pitch :
2.54mm
Number of Functions :
1
Mounting Type :
Through Hole
JESD-609 Code :
e1
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESD Protection :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Type :
Low Pass
Series :
700
Package / Case :
9-SIP
Voltage - Rated :
50V
Number of Pins :
9
Resistance - Channel (Ω) :
100
Capacitor Temperature Characteristics Code :
C0G
Height :
0.335 8.50mm
Terminal Shape :
Flat
Working Voltage :
50V
Number of Capacitors :
8
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Capacitor Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Pbfree Code :
yes
Number of Resistors :
8
Number of Channels :
Filter Order :
1st
Capacitance :
0.000047μF
Number of Terminations :
9
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V