4540N471J602LE
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4540N471J602LE
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
CAP CER 470PF 6KV C0G/NP0 RAD
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lead Spacing :
0.480 12.20mm
Voltage - Rated :
6000V 6kV
Feature :
High Voltage
Applications :
GENERAL PURPOSE
Capacitance :
470pF
Size / Dimension :
0.598Lx0.402W 15.20mmx10.20mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Radial
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.676 17.18mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Lead Style :
Straight
Datasheets
4540N471J602LE
Knowles Precision 4540N471J602LE
470pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.598Lx0.402W 15.20mmx10.20mm -55°C~125°C High Voltage Through Hole Radial
4540N471J602LE Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.598Lx0.402W 15.20mmx10.20mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.
4540N471J602LE Features
a size/dimension of 0.598Lx0.402W 15.20mmx10.20mm