44W-RAG12H-CWO
Mfr.Part #
44W-RAG12H-CWO
Description
PMI .250" LED 12V WIRE CLEAR RED
Stock
1
In Stock :
1
Product Category :
Lamp Color :
Amber, Green, Red
Series :
40
Millicandela Rating :
6mcd Amber, 6mcd Green, 6mcd Red
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Ratings :
DC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lens Style :
Round with Flat Top
Lens Size :
8.50mm Dia
Current :
20mA
Lens Color :
Colorless
Voltage :
12V
Panel Cutout Shape :
Round
Termination Style :
Wire Leads - 6 (152.40mm)
Lens Transparency :
Clear
Type :
LED
Panel Cutout Dimensions :
0.25 (6.35mm)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Viewing Angle :
60°
Datasheets
44W-RAG12H-CWO
Introducing Visual Communications Company, LLC 44W-RAG12H-CWO from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:12V, Type:LED, 44W-RAG12H-CWO pinout, 44W-RAG12H-CWO datasheet PDF, 44W-RAG12H-CWO amp .Beyond Visual Communications Company, LLC 44W-RAG12H-CWO ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Visual Communications Company, LLC 44W-RAG12H-CWO
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING