4470R-25H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4470R-25H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 400MA 3.2 OHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Current Rating :
400mA
Lead Length :
33.02mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Test Frequency :
2.5MHz
Q Factor :
100
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Special Feature :
Q MEASURED AT 1.5MHZ
Pbfree Code :
yes
Inductance :
100μH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shielding :
No
Max DC Current :
400mA
Size / Dimension :
0.310Diax0.910L 7.87mmx23.11mm
DC Resistance (DCR) :
3.2Ohm Max
Material - Core :
Iron
Frequency - Self Resonant :
13.6MHz
Packing Method :
TR
Package / Case :
Axial
Type :
Molded
Factory Lead Time :
15 Weeks
JESD-609 Code :
e3
HTS Code :
Number of Functions :
1
Radiation Hardening :
No
Shape/Size Description :
TUBULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
4470R
Published :
Q @ Freq :
100 @ 1.5MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Quality Factor-Min (at L-nom) :
100
Mount :
Through Hole
Terminal Shape :
Wire
Tolerance :
±3%
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Diameter :
7.87mm
Datasheets
4470R-25H
4470R-25H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD