4470R-21H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4470R-21H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 620MA 1.3 OHM TH
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Factory Lead Time :
15 Weeks
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Iron
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Type :
Molded
Max Operating Temperature :
125°C
Shielding :
Unshielded
Inductance Frequency - Test :
2.5MHz
Termination :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.310Diax0.910L 7.87mmx23.11mm
Q @ Freq :
75 @ 2.5MHz
Current Rating :
620mA
Tolerance :
±3%
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
DC Resistance (DCR) :
1.3Ohm Max
Length :
23.11mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
7.87mm
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Q Factor :
75
Lead/Base Style :
Mounting Type :
Through Hole
Inductance :
47μH
Current Rating (Amps) :
620mA
Max DC Current :
620mA
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Series :
4470R
Test Frequency :
2.5MHz
Datasheets
4470R-21H
4470R-21H datasheet pdf and Fixed Inductors product details from API Delevan Inc. stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD