445I32A12M00000
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
445I32A12M00000
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
2-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Series :
445
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50Ohm
Operating Mode :
Fundamental
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Frequency :
12MHz
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
JESD-609 Code :
e4
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
12 Weeks
Type :
MHz Crystal
Package / Case :
2-SMD, No Lead
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
AT-CUT CRYSTAL; TAPE AND REEL
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
HTS Code :
Load Capacitance :
10pF
Drive Level :
10 µW
Frequency :
12MHz
Frequency Tolerance :
±30ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Frequency Stability :
±20ppm