445C33J27M00000
Mfr.Part #
445C33J27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 9PF SMD
Crystals
Operating Mode :
Fundamental
Operating Frequency :
27MHz
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Load Capacitance :
9pF
Published :
Factory Lead Time :
12 Weeks
Frequency Stability :
±30ppm
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency :
27MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C