445C25C27M00000
Mfr.Part #
445C25C27M00000
Description
CRYSTAL 27.0000MHZ 16PF SMD
e4
Physical Dimension :
L5.0XB3.2XH1.35 (mm)/L0.197XB0.126XH0.053 (inch)
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-20°C~70°C
10 µW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.053 1.35mm
Frequency Tolerance :
±20ppm
Published :
Size / Dimension :
0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Series :
445
HTS Code :
Operating Frequency :
27MHz
Operating Mode :
Fundamental
Load Capacitance :
16pF
Frequency :
27MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40Ohm