44-CBSU-1.5
Mfr.Part #
44-CBSU-1.5
Description
RF SHIELD 1.5" THROUGH HOLE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height - Overall :
0.400 10.16mm
Factory Lead Time :
4 Weeks
Width - Overall :
1.500 38.10mm
Datasheets
44-CBSU-1.5
Shield, 2-Piece 0.400 10.16mm 1.500 38.10mm Through Hole Non-Vented 40-CBS
44-CBSU-1.5 Overview
44-CBSU-1.5 Features
40-CBS
44-CBSU-1.5 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
44-CBSU-1.5 RF Shields applications.
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Rectifiers
  • Inverters
  • Satellites
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC