4379R-683HS
Mfr.Part #
4379R-683HS
Description
FIXED IND 68UH 111MA 4 OHM SMD
Test Frequency :
2.5MHz
Current Rating :
111mA
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
110
Tolerance :
±3%
Depth :
3.38mm
Case/Size Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
3.56mm
Inductance :
68μH
Q @ Freq :
110 @ 2.5MHz
Q Factor :
110
Frequency - Self Resonant :
12MHz
Max DC Current :
111mA
DC Resistance (DCR) :
4Ohm Max
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Datasheets
4379R-683HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD