4379R-681HS
Mfr.Part #
4379R-681HS
Description
FIXED IND 680NH 700MA 60MOHM SMD
Inductance :
680nH
Height :
3.56mm
Tolerance :
±3%
Q Factor :
106
Quality Factor-Min (at L-nom) :
106
Test Frequency :
25MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.38mm
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Q @ Freq :
106 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Current Rating :
700mA
Max DC Current :
700mA
Case/Size Code :
Frequency - Self Resonant :
200MHz
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Datasheets
4379R-681HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD