4379R-392HS
Mfr.Part #
4379R-392HS
Description
FIXED IND 3.9UH 310MA 520MOHM SM
Inductance :
3.9μH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
105
Depth :
3.38mm
Tolerance :
±3%
Max DC Current :
310mA
Q @ Freq :
105 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
64MHz
Height :
3.56mm
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Q Factor :
105
Operating Temperature :
-55°C~125°C
DC Resistance (DCR) :
520mOhm Max
Test Frequency :
7.9MHz
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Current Rating :
310mA
Datasheets
4379R-392HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD