4379R-332JS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4379R-332JS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 3.3UH 330MA 460MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Depth :
3.38mm
Number of Pins :
2
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case/Size Code :
Inductance :
3.3μH
Package / Case :
2-SMD
ECCN Code :
EAR99
Quality Factor-Min (at L-nom) :
100
Height :
3.56mm
Max DC Current :
330mA
Factory Lead Time :
15 Weeks
Current Rating :
330mA
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Q @ Freq :
100 @ 7.9MHz
Mount :
Surface Mount
Packing Method :
TR, 13 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
7.9MHz
HTS Code :
Q Factor :
100
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
yes
Series :
4379R
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Termination :
SMD/SMT
Number of Functions :
1
Shielding :
yes
Published :
Radiation Hardening :
No
Material - Core :
Ferrite
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
4379R-332JS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD