4379R-332HS
Mfr.Part #
4379R-332HS
Description
FIXED IND 3.3UH 330MA 460MOHM SM
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Quality Factor-Min (at L-nom) :
100
Test Frequency :
7.9MHz
Frequency - Self Resonant :
80MHz
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Published :
Depth :
3.38mm
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
Q Factor :
100
Height :
3.56mm
Tolerance :
±3%
Q @ Freq :
100 @ 7.9MHz
Inductance :
3.3μH
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Current Rating :
330mA
Max DC Current :
330mA
Datasheets
4379R-332HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD