4379R-273JS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4379R-273JS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 27UH 140MA 2.4 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Test Frequency :
2.5MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Published :
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Number of Functions :
1
Shielding :
yes
Number of Pins :
2
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Current Rating :
140mA
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Series :
4379R
Case/Size Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
110 @ 2.5MHz
DC Resistance (DCR) :
2.4Ohm Max
Depth :
3.38mm
Material - Core :
Ferrite
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Inductance :
27μH
Package / Case :
2-SMD
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Max DC Current :
140mA
Mount :
Surface Mount
Quality Factor-Min (at L-nom) :
110
Packing Method :
TR, 13 INCH
Q Factor :
110
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Pbfree Code :
yes
Radiation Hardening :
No
Termination :
SMD/SMT
Height :
3.56mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
4379R-273JS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD