4379R-271JS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4379R-271JS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 270NH 1A 40 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Case/Size Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Series :
4379R
Quality Factor-Min (at L-nom) :
88
Current Rating :
1A
Shielding :
yes
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Max DC Current :
1A
HTS Code :
Package / Case :
2-SMD
Q @ Freq :
88 @ 25MHz
Published :
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Factory Lead Time :
15 Weeks
Material - Core :
Ferrite
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
370MHz
Packing Method :
TR, 13 INCH
ECCN Code :
EAR99
Number of Pins :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Radiation Hardening :
No
Q Factor :
88
Test Frequency :
25MHz
Number of Functions :
1
Termination :
SMD/SMT
Construction :
RECTANGULAR
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Depth :
3.38mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Mount :
Surface Mount
Height :
3.56mm
Inductance :
270nH
Datasheets
4379R-271JS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD