4379R-271HS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4379R-271HS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 270NH 1A 40 MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case/Size Code :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Frequency - Self Resonant :
370MHz
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2-SMD
Quality Factor-Min (at L-nom) :
88
Q @ Freq :
88 @ 25MHz
Height :
3.56mm
HTS Code :
Factory Lead Time :
15 Weeks
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±3%
Construction :
RECTANGULAR
Max DC Current :
1A
Test Frequency :
25MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Published :
Number of Terminations :
2
Series :
4379R
Inductance :
270nH
Mount :
Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Current Rating :
1A
Shielding :
yes
Q Factor :
88
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Pins :
2
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 13 INCH
Material - Core :
Ferrite
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Depth :
3.38mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
4379R-271HS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD