4379R-222JS
Mfr.Part #
4379R-222JS
Description
FIXED IND 2.2UH 400MA 300MOHM SM
DC Resistance (DCR) :
300mOhm Max
Inductance :
2.2μH
Test Frequency :
7.9MHz
Q @ Freq :
100 @ 7.9MHz
Tolerance :
±5%
Height :
3.56mm
Current Rating :
400mA
Frequency - Self Resonant :
105MHz
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
3.38mm
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Max DC Current :
400mA
Quality Factor-Min (at L-nom) :
100
Q Factor :
100
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Datasheets
4379R-222JS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD