4379R-221HS
Mfr.Part #
4379R-221HS
Description
FIXED IND 220NH 1A 40 MOHM SMD
Frequency - Self Resonant :
430MHz
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Case/Size Code :
Q @ Freq :
79 @ 25MHz
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Inductance Frequency - Test :
25MHz
Inductance :
220nH
DC Resistance (DCR) :
40mOhm Max
Rated Current-Max :
1A
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
Shielded
Number of Terminations :
2
Current Rating (Amps) :
1A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
79
Datasheets
4379R-221HS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD