4379R-182JS
Mfr.Part #
4379R-182JS
Description
FIXED IND 1.8UH 500MA 200MOHM SM
Frequency - Self Resonant :
120MHz
Inductance :
1.8μH
Height :
3.56mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±5%
Inductance Frequency - Test :
7.9MHz
Length :
4.1402mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Q Factor :
100
Depth :
3.38mm
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Test Frequency :
7.9MHz
Shielding :
Shielded
Max DC Current :
500mA
DC Resistance (DCR) :
200mOhm Max
Published :
Width :
3.38mm
Current Rating :
500mA
Current Rating (Amps) :
500mA
Q @ Freq :
100 @ 7.9MHz
Datasheets
4379R-182JS
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD