4379R-104JS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4379R-104JS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 100UH 93MA 5.7 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
110 @ 2.5MHz
Test Frequency :
2.5MHz
Q Factor :
110
Quality Factor-Min (at L-nom) :
110
Package / Case :
2-SMD
DC Resistance (DCR) :
5.7Ohm Max
Published :
Series :
4379R
Pbfree Code :
yes
Packing Method :
TR, 13 INCH
Number of Functions :
1
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Height :
3.56mm
Case/Size Code :
Depth :
3.38mm
Mount :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR
Frequency - Self Resonant :
9.4MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Material - Core :
Ferrite
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Inductance :
100μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Number of Terminations :
2
Shielding :
yes
HTS Code :
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Factory Lead Time :
15 Weeks
Number of Pins :
2
Tolerance :
±5%
Max DC Current :
93mA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Current Rating :
93mA
Datasheets
4379R-104JS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD