4379-682KS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4379-682KS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 6.8UH 270MA 660MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q Factor :
115
Size / Dimension :
0.155Lx0.125W 3.93mmx3.17mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Series :
Mounting Type :
Surface Mount
Case/Size Code :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
115
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Q @ Freq :
115 @ 7.9MHz
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
No
Construction :
RECTANGULAR
Inductance :
6.8μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Functions :
1
ECCN Code :
EAR99
Height :
3.56mm
Packing Method :
TR, 13 INCH
Current Rating :
270mA
Package / Case :
Nonstandard
Test Frequency :
7.9MHz
DC Resistance (DCR) :
660mOhm Max
Max DC Current :
270mA
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
45MHz
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
yes
Termination :
SMD/SMT
Published :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
HTS Code :
Depth :
3.38mm
Radiation Hardening :
No
Datasheets
4379-682KS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD