4379-561JS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4379-561JS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 560NH 700MA 60MOHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Number of Functions :
1
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
560nH
DC Resistance (DCR) :
60mOhm Max
Test Frequency :
25MHz
Termination :
SMD/SMT
Series :
Tolerance :
±5%
Pbfree Code :
No
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Shielding :
yes
Current Rating :
700mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Package / Case :
2-SMD
Q @ Freq :
106 @ 25MHz
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Number of Pins :
2
Height :
3.56mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
106
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max DC Current :
700mA
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Mount :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
240MHz
Published :
Q Factor :
106
Factory Lead Time :
15 Weeks
ECCN Code :
EAR99
HTS Code :
Radiation Hardening :
No
Construction :
RECTANGULAR
Case/Size Code :
Packing Method :
TR, 13 INCH
Depth :
3.38mm
Datasheets
4379-561JS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD