4379-393JS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4379-393JS
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 39UH 125MA 3.1 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Frequency - Self Resonant :
17MHz
Published :
Material - Core :
Ferrite
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Shielding :
yes
Number of Functions :
1
Height :
3.56mm
Number of Terminations :
2
Inductance :
39μH
Pbfree Code :
No
Packing Method :
TR, 13 INCH
Construction :
RECTANGULAR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Series :
Max DC Current :
125mA
Package / Case :
2-SMD
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q @ Freq :
120 @ 2.5MHz
Factory Lead Time :
15 Weeks
Quality Factor-Min (at L-nom) :
120
Mount :
Surface Mount
Test Frequency :
2.5MHz
Current Rating :
125mA
Case/Size Code :
Radiation Hardening :
No
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Depth :
3.38mm
DC Resistance (DCR) :
3.1Ohm Max
Number of Pins :
2
Tolerance :
±5%
Q Factor :
120
ECCN Code :
EAR99
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Size / Dimension :
0.163Lx0.133W 4.14mmx3.38mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.140 3.56mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
4379-393JS
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD