4302R-123J
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4302R-123J
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12UH 140MA 7.5 OHM SMD
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Depth :
2.66mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
7.5Ohm Max
Pbfree Code :
yes
Number of Pins :
2
Q Factor :
20
Case/Size Code :
Size / Dimension :
0.115Lx0.105W 2.92mmx2.66mm
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current Rating :
140mA
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Test Frequency :
2.5MHz
Material - Core :
Iron Powder
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
16MHz
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e1
Q @ Freq :
20 @ 2.5MHz
Published :
Package / Case :
2-SMD
Max DC Current :
140mA
HTS Code :
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height Seated (Max) :
0.095 2.41mm
Factory Lead Time :
45 Weeks
Construction :
RECTANGULAR
Height :
2.41mm
Series :
4302R
Number of Functions :
1
Shielding :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Inductance :
12μH
Datasheets
4302R-123J
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD