425WF27112IMR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
425WF27112IMR
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
4-SMD, No Lead
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 4PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency Tolerance :
±10ppm
Size / Dimension :
0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
Operating Mode :
Fundamental
Factory Lead Time :
13 Weeks
Type :
MHz Crystal
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Load Capacitance :
4pF
Series :
425W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency :
27.12MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Frequency Stability :
±20ppm