4232R-821H
Mfr.Part #
4232R-821H
Description
FIXED IND 820NH 294MA 1.4OHM SMD
Q @ Freq :
10 @ 25MHz
Max DC Current :
294mA
Current Rating :
294mA
Test Frequency :
25MHz
Tolerance :
±3%
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.67mm
Frequency - Self Resonant :
100MHz
Inductance :
820nH
DC Resistance (DCR) :
1.4Ohm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
10
Height :
2.57mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
2.67mm
Q Factor :
10
Material - Core :
Phenolic
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Datasheets
4232R-821H
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD