4232R-473G
Mfr.Part #
4232R-473G
Description
FIXED IND 47UH 135MA 11.4OHM SMD
Height :
2.57mm
Max DC Current :
135mA
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Q @ Freq :
30 @ 2.5MHz
Material - Core :
Iron
Inductance :
47μH
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Current Rating :
135mA
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.67mm
Q Factor :
30
Test Frequency :
2.5MHz
Depth :
2.67mm
Frequency - Self Resonant :
10MHz
Tolerance :
±2%
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
DC Resistance (DCR) :
11.4Ohm Max
Datasheets
4232R-473G
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD