4232R-221H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
4232R-221H
Manufacturer
API Delevan
Package / Case
2-SMD
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220NH 442MA 680MOHM SM
Manufacturer :
API Delevan
Product Category :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
19 @ 25MHz
Depth :
2.67mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Shielding :
No
JESD-609 Code :
e1
Factory Lead Time :
50 Weeks
Published :
ECCN Code :
EAR99
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn96.5Ag3.0Cu0.5)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Tolerance :
±3%
Current Rating :
442mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Case/Size Code :
4232M
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.138Lx0.105W 3.51mmx2.67mm
Type :
Wirewound
Termination :
SMD/SMT
Q Factor :
19
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Functions :
1
Packing Method :
TR, 7/13 Inch
Pbfree Code :
yes
Frequency - Self Resonant :
135MHz
Max DC Current :
442mA
HTS Code :
Height Seated (Max) :
0.101 2.57mm
Series :
4232R
Package / Case :
2-SMD
Inductance :
220nH
Height :
2.57mm
DC Resistance (DCR) :
680mOhm Max
Radiation Hardening :
No
Quality Factor-Min (at L-nom) :
19
Mount :
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Test Frequency :
25MHz
Material - Core :
Phenolic
Datasheets
4232R-221H
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    FERRITE CORE 138 OHM TUBULAR 4MM
    FERRITE CORE 172 OHM SOLID 9.5MM
    FERRITE CORE 154 OHM HINGED 5MM
    FERRITE CORE 191 OHM HINGED
    FERRITE CORE 325 OHM HINGED
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD