41W-NKG28H-CGO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
41W-NKG28H-CGO
Manufacturer
Visual Communications Company, LLC
Description
PMI .250" LED 28V WIRE CLEAR GRE
Stock
3
In Stock :
3
Manufacturer :
Product Category :
Termination Style :
Wire Leads - 6 (152.40mm)
Lens Size :
7.11mm Dia
Wavelength - Peak :
520nm
Current :
15mA
Series :
41
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Millicandela Rating :
10000mcd
Lens Transparency :
Clear
Voltage :
28V
Lens Style :
Round with Flat Top
Panel Cutout Dimensions :
0.25 (6.35mm)
Viewing Angle :
15°
Ratings :
DC
Factory Lead Time :
8 Weeks
Panel Cutout Shape :
Round
Type :
LED
Lamp Color :
Green
Datasheets
41W-NKG28H-CGO
Introducing Visual Communications Company, LLC 41W-NKG28H-CGO from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:28V, Type:LED, 41W-NKG28H-CGO pinout, 41W-NKG28H-CGO datasheet PDF, 41W-NKG28H-CGO amp .Beyond Visual Communications Company, LLC 41W-NKG28H-CGO ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Visual Communications Company, LLC 41W-NKG28H-CGO
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    LED HDWR COUPLER 5MM THRU-HOLE
    LED CABLE ASSEMBLY
    LED CLIPLITE MNT 5MM OPEN END
    SPEEDNUT W/COATING
    3MM RETAINING RING