416F4061XATR
Mfr.Part #
416F4061XATR
Description
CRYSTAL 40.6100MHZ 6PF SMD
Load Capacitance :
6pF
Frequency Stability :
±15ppm
Frequency :
40.61MHz
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm