416F38435CKR
Mfr.Part #
416F38435CKR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Crystals
Operating Temperature :
-20°C~70°C
416
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Frequency Tolerance :
±30ppm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
8pF
Frequency :
38.4MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm