416F38433ISR
Mfr.Part #
416F38433ISR
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ SERIES SMD
Fundamental
HTS Code :
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e4
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Frequency :
38.4MHz
Factory Lead Time :
14 Weeks
Drive Level :
10 µW
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
38.4MHz
416
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Pbfree Code :
yes
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Load Capacitance :
Series
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Published :
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm