416F3841XCDT
Mfr.Part #
416F3841XCDT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 18PF SMD
Frequency Stability :
±15ppm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Frequency :
38.4MHz
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency Tolerance :
±10ppm
Series :
416
Load Capacitance :
18pF
Published :
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm