416F38412CTT
Mfr.Part #
416F38412CTT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 6PF SMD
Load Capacitance :
6pF
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Frequency :
38.4MHz
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Frequency Stability :
±20ppm
Type :
MHz Crystal
Frequency Tolerance :
±10ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm