416F38412AAT
Mfr.Part #
416F38412AAT
Description
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Frequency :
38.4MHz
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Load Capacitance :
10pF
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency Stability :
±20ppm
Mounting Type :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Published :
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm