416F374X2ILT
Mfr.Part #
416F374X2ILT
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ 12PF SMD
Frequency Stability :
±20ppm
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Terminal Finish :
Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Frequency :
37.4MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
AT-CUT; TR, 7 INCH
Mounting Type :
Surface Mount
Physical Dimension :
L1.6XB1.2XH0.35 (mm)/L0.063XB0.047XH0.014 (inch)
Drive Level :
10 µW
Frequency :
37.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Frequency Tolerance :
±15ppm
JESD-609 Code :
e4
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Load Capacitance :
12pF