416F374X2ASR
Mfr.Part #
416F374X2ASR
Description
CRYSTAL 37.4000MHZ SERIES SMD
Crystals
Frequency Tolerance :
±15ppm
Size / Dimension :
0.063Lx0.047W 1.60mmx1.20mm
Frequency :
37.4MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Mounting Type :
MHz Crystal
Published :
Height Seated (Max) :
0.018 0.45mm
Frequency Stability :
±20ppm